Tronditet Hollanda, shpërthim I fuqishëm në qendrën e testimit Covid 19

Tronditet Hollanda, shpërthim I fuqishëm në qendrën e testimit Covid 19

09:17, 03/03/2021
A+ Aa A-

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur qendrën e testimit Covid 19 në Hollandë. Ngjarja sipas Euronews ka ndodhur në qytetin e Bovenkarpsel në Hollandën e Veriut.

Nga raportimet e para nuk është konfirmuar asnjë person i plagosur por janë shkaktuar dëme të shuma materiale në qendrën e testimit.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes duke bërë të mundur rrethimin e saj për të kryer dhe hetimet e nevojshme nëse shpërthimi nga ndodhur aksidentalisht apo qëllimisht.

Kohët e fundit Hollanda është përfshirë nga protesta të mëdha kundër masave pandemike.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco