Kapet autoambulanca duke transportuar 30 kg marijuanë

Kapet autoambulanca duke transportuar 30 kg marijuanë

11:16, 28/02/2021
A+ Aa A-

Policia italiane ka prangosur dy persona ndërsa transportonin 30 kg marijuanë me një autoambulancë.

Mjeti kishte mbërritur me traget në portin e Mesinas në Siçili nga Villa San Giovanni.

Lënda narkotike u gjet gjatë kontrollit të mjeteve që bëhen nga autoritetet, pasi qeni antidrogë kishte sinjalizuar për substanca të paligjshme në mjet.

Të arrestuarit janë 39-vjeçari Francesco Minissale dhe 45-vjeçari Gregorio Fiumara.

Mbi ta rëndon akuzat e trafikimit të lëndëve narkotike.

    © SYRI.net

    Lexo edhe:

    Komentet

    Shto koment

    Denonco