Fotot ku tregojnë marrëdhëniet intime me viktimën, 'djegin' ish-drejtorin e teatrit në Greqi

Fotot ku tregojnë marrëdhëniet intime me viktimën, 'djegin' ish-drejtorin e teatrit në Greqi

08:39, 27/02/2021
A+ Aa A-

Ish-drejtori i Teatrit Kombëtar të Greqisë ndodhet sot në pranga, i akuzuar për përdhunim dhe ngacmim seksual në skenën e arteve të vendit.

Dhe ditën e djeshme janë publikuar dy foto në dhomën e zhveshjes së Dimitris Lignadis ku vërtetojnë marrëdhënien intime midis viktimës që ka dëshmuar në hetuesi.

 

Në foto regjisori shihet i zhveshur nga beli i lartë duke përqafuar adoloshentin 16 vjecarin egjiptian.

Dekori i dhomës nuk të lë asnjë dyshim se është dhoma e veshjes së regjisorit.

Fotoja e fundit, e katërta me radhë, tregon një burrë vetëm me të brendshme.

Siç tregon viktima në dëshminë e tij, regjisori përdorte vazhdimisht shprehjen "Ju jeni fëmijët e mi".

 "Ai na thoshte vazhdimisht se ne ishim fëmijët e tij," 'fëmijët e Lignadis' " ." Kjo na bëri të ndihemi në adoleshencën tonë, të ndihemi të rëndësishëm dhe të veçantë. Shpesh shkonim në shfaqjet e tij teatrore, si në teatro të mëdhenj, ashtu edhe në skena më të vogla. Ai ishte shumë manipulues me ne në moshën e ndjeshme që ishim dhe e dinte saktësisht se si e trajtoi secilin prej nesh. Ai përfitoi nga nevojat tona emocionale dhe mungesa e mbështetjes nga mjedisi ynë familjar. Në këtë mënyrë ai na përdori për të kryer veprime seksuale me ne. Në veçanti, unë e bëra seks oral ndërsa një nga 'fëmijët e tij' bëri seks anal me Lignadis" , theksoi viktima  ndër të tjera.

 Image

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco