Para se të vazhdonte pushimet luksoze, turku që dyshohet se shtyu gruan e tij, kthehet në vendngjarje, ja pse

Para se të vazhdonte pushimet luksoze, turku që dyshohet se shtyu gruan e tij, kthehet në vendngjarje, ja pse

08:23, 25/02/2021
A+ Aa A-

 Çështja e Hakan Aysal , një burrë 40-vjeçar nga Turqia, i cili akuzohet se ka shtyrë gruan e tij shtatzënë 32-vjeçare nga një shkëmb për të marrë kompensim për sigurimin e jetës së saj, është mbuluar gjerësisht jo vetëm nga media turke.

Ditët e fundit, detaje të çështjes tronditëse të zbuluar nga autoritetet turke kanë qarkulluar në internet dhe dokumentet që kanë dalë në dritë janë ribotuar nga mediat amerikane dhe britanike.

Në 24 orët e kaluara, një video doli në dritë, e cila ( sipas Sun) u xhirua nga një turist ditën e vrasjes së pretenduar, në shkëmbin e diskutueshëm pranë "Luginës së Fluturave", në Mugla, Turqi.

Në këtë video duket nga një distancë relativisht e gjatë që Hakan Aysal dhe gruaja e tij po zbresin shkëmbin, madje Hakan mban për dore Semran shtatzënë 7 muajshe për të mos rënë. 

Fakti që turisti kujtoi se e kishte regjistruar çiftin dy vjet më parë justifikohet nga fakti se ata i kishin tërhequr vëmendjen, pasi burri dukej sikur sillej çuditshëm! 

Personi që bëri videon madje tha se ishte i shqetësuar kur i shikonte se mund të ndodhte diçka e keqe.

Ndërsa ditën e djeshme Daily Mail ka publikuar një foto të Hakan. 

Në këtë foto, të cilën Aysal postoi në Instagram në qershor 2020 (para se të arrestohej), ai shfaqet duke pozuar në zonën ku gruaja e tij dhe fëmija i tyre i palindur kishin humbur jetën.

 "Një vend që dikur ishte parajsa ime nuk ndriçohet më nga dielli", shkruan mbishkrimi i fotos me të cilën 40-vjeçari.

Sipas gazetës britanike, ai vizitoi vendin përsëri disa muaj pas ngjarjes tragjike , përpara se të vazhdonte "pushimet e tij luksoze" në pjesë të ndryshme të vendit të tij. 

ImageFotoja në fjalë

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco