Vijon rritja e rasteve në Itali, konfirmohen 318 viktima nga Covid-19

Vijon rritja e rasteve në Itali, konfirmohen 318 viktima nga Covid-19

18:30, 24/02/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, bilanci i koronavirusit në Itali tregon rritje, me 16424 të infektuar të rinj, nga 13314 të ditës së djeshme.

Ndërkohë viktimat e deklaruara janë në ulje, 318 nga 356 të 24 orëve më parë.

Lombardia dhe Piemonte janë rajonet më të goditura, me këtë të fundit në rritje shqetësuese.

Nga testimet e fundit, rreth 30% të pozitiviteteve të reja janë varianti anglez i virusit, dhe me këtë ritëm virologët mendojnë se ky variant do të jetë dominant në Itali brenda marsit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco