Me dhëmbë si të njeriut, ky është 'peshku më i çuditshëm'  që keni parë ndonjëherë

Me dhëmbë si të njeriut, ky është 'peshku më i çuditshëm' që keni parë ndonjëherë

12:53, 21/02/2021
A+ Aa A-

Një peshkatar kapi një peshk dhe zbuloi se goja e tij ishte plot me dhëmbë si njeriu.

Paul Lore po peshkonte afër Melburnit, Florida, SHBA, kur hasi krijesën me dhëmbët  e saj të çuditshëm.

Image

33-vjeçari tha: “Ai ka një model ngjyrosjeje zebër dhe trupi është më shumë kompakt, por me mish. Dhëmbët mund të përshkruhen vetëm si dhëmbë të ngjashëm me njeriun, por me një inspektim të mëtejshëm do të vini re se ai ka rreshta të dhëmbëve si një peshkaqen."

"Shumica e tyre kanë dy deri në tre rreshta dhëmbësh me fuqi shumë të fortë të kafshimit – jo thjesht një kafshim i lehtë.

Ai shtoi: "Është një nga peshqit më të çuditshëm që kam hasur bazuar në pamjen e jashtme."

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco