Vajza nga Danimarka: 'Meshkujt më kanë kërkuar t'i heq mustaqet dhe vetullat por unë mendoj se janë bekim'

Vajza nga Danimarka: 'Meshkujt më kanë kërkuar t'i heq mustaqet dhe vetullat por unë mendoj se janë bekim'

12:27, 21/02/2021
A+ Aa A-

Një grua është hapur në lidhje me akuzat që merr nga burrat për mos depilimin e qimeve të fytyrës, të cilat ajo i konsideraon bekim.

Eldina Jaganjac u irritua nga fakti që gratë shpenzojnë më shumë kohë dhe para për të ruajtur pamjen e tyre përmes heqjes së qimeve sesa burrat.

Kështu që, në Mars të vitit 2020, 31-vjeçarja nga Kopenhaga, Danimarkë, ndaloi së hequri vetullat dhe mustaqet.

Image

Eldina nuk i intereson se si duket apo çfarë mendojnë të tjerët për të, por pranon se meshkujt që ka njohur i kanë kërkuar t'i 'heqin ato' dhe shprehet se ka vënë re se burrat e shkojnë çudtishëm në rrugë".

Ndërsa Eldina beson dhe këmbngul se qimet e vetullave dhe të mustaqeve janë një bekim .

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco