Krim makabër në Japoni, gruaja fsheh për 10 vite trupin e nënës në frigorifer

Krim makabër në Japoni, gruaja fsheh për 10 vite trupin e nënës në frigorifer

11:23, 30/01/2021
A+ Aa A-

Një grua japoneze që fshehu trupin  e nënës së saj që kishte vdekur 10 vjet më parë në një frigorifer shpjegoi lëvizjen e saj, duke thënë se kishte frikë se do të dëbohej nga banesa nëse vdekja e saj bëhej e njohur, siç raportohet nga media e vendit sot. Yumi Yoshino , 48 vjeç, u arrestua nën dyshimin e "fshehjes së trupit të një gruaje" të gjetur të mërkurën në një frigorifer në një apartament në Tokio,tha policia për AFP .

E akuzuara deklaroi se ajo e kishte fshehur trupin për dhjetë vjet sepse ajo "nuk donte të lëvizte" nga banesa që ndau me nënën e saj, sipas burimeve të policisë në mediat lokale.

Apartamenti u mor me qira në një ndërtesë të Tokios në emër të nënës, e cila vlerësohej të ishte rreth 60 në kohën e vdekjes së saj, sipas Kyodo News.

Yumi Yoshino u detyrua të largohej nga banesa në mes të janarit për shkak të vonesave në pagimin e qirasë dhe zbulimi makabër u bë nga personi që shkoi për ta pastruar atë.

Sipas shtypit, nuk ishte e mundur të përcaktohej koha e saktë dhe shkaku i vdekjes së gruas nga autopsia e kryer.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco