Rriten rastet e reja në Itali/ Konfirmohen 467 viktima nga Covid

Rriten rastet e reja në Itali/ Konfirmohen 467 viktima nga Covid

20:03, 27/01/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, në Itali janë regjistruar 15 204 raste të reja me Covid-19 sipas të dhënave të ministrisë së Shëndetësisë.

Krahasuar me një ditë më parë numri është më i lartë por edhe ai i taponëve është rritur. Në 24 orët e fundit janë kryer një rekord tamponësh plot 293.770 të tillë.

Ndërsa numri i të vdekurve është ulur, ku në 24 orë janë shënuar 467 të vdekur, ndërkohë që dje ishin 541 viktima.

Gjithashtu është ulur dhe numri i të shtruarve në spitale si në terapi intensive ashtu edhe të shtruarit e tjerë. Shkalla e pozitivitetit është 5,1%.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco