Bill Gates merr vaksinën anti-Covid, ja çfarë shkruan në postim

Bill Gates merr vaksinën anti-Covid, ja çfarë shkruan në postim

08:14, 23/01/2021
A+ Aa A-

Themeluesi i Microsoft Bill Gates ka marrë dozën e tij të parë të vaksinës Covid-19.

"Unë ndihem mirë", i tha Gates botës të premten (22 janar), duke publikuar një foto të tij duke marrë vaksinën anti-covid. 

"Faleminderit të gjithë shkencëtarëve, pjesëmarrësve në prova, rregullatorëve dhe punonjësve të kujdesit shëndetësor në vijën e parë që na çuan në këtë pikë," shtoi ai. 

Në moshën 65 vjeç, Gates ka të drejtë të marrë vaksinën sipas planit të shpërndarjes në Uashington. 

Gates ka qenë gjithashtu një figurë e diskutueshme gjatë pandemisë Covid-19 për mbështetjen e tij për zgjatjen e kufizimeve të bllokimit - ai beson se nuk mund të ketë një "kthim" në normale deri në 2022 - dhe për qëndrimin e tij të ashpër kundër skeptikëve të vaksinave.

 

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco