Testim masiv i popullsisë, radhë të gjata në Pekin

Testim masiv i popullsisë, radhë të gjata në Pekin

10:59, 22/01/2021
A+ Aa A-

Qeveria kineze po teston miliona njerëz në Pekin dhe disa qytete të tjera, ku autoritetet i kanë bërë thirrje publikut të shmangin udhëtimet gjatë festës së Vitit të Ri Hënor të Shkurtit.

Testimi vjen ndërsa ra optimizmi në lidhje me përhapjen e vaksinave të koronavirusit pasi u rritën shifrat e infeksioneve në vend, ku sëmundja kishte prej muajsh që ishte vënë nën kontroll.

Një korrespodent për RFI shkroi në Twitter këto pamje me radhë të gjata të premten pasdite në Pekin

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krasasi tp22/01/2021 12:00

Mos janë në radhë për të marrë përkrahjen sociale?.

Shto koment

Denonco