Deputetët në parlamentin e Çekisë përleshen në sallë

Deputetët në parlamentin e Çekisë përleshen në sallë

08:31, 22/01/2021
A+ Aa A-

Debati në Dhomën e Ulët të Parlamentit të Çekisë u shndërrua në “ring boksi”.

Lubomit Volni, një deputet i pavarur nga lista e nacionalistëve radikalë çekë, u përlesh me kryetarin, Tomash Hanzel nga radhët e social demokratëve pasi mikrofoni i tij u fik për shkak të fyerjeve që po adresonte në fjalën e tij.

Në fund, sigurimi dëboi Volny-n nga salla dhe policia po heton shkeljen e masave, si dhe refuzimin e Lubomit Volny dhe kolegut të tij Marijan Boyko për të mbajtur maska.

Në Republikën Çeke, shkelja e masave antiCOVID-19 dënohet me 400 euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco