Itali/ 521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja me Covid

Itali/ 521 viktima dhe mbi 14 mijë raste të reja me Covid

18:25, 21/01/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, në Itali kanë humbur jetën 521 pacientë me Covid-19, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 20, 519 viktima.

Ndërkohë autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 14, 078 persona kanë rezultuar pozitiv për koronavirus.

Aktualisht në Itali janë pozitivë 516,568 raste.

Sërish Lombardia vijon të mbetet rajoni me numrin më të lartë të rasteve me koronavirus, ndjekur nga Emilia dhe Romagna me 1,320, Lazio me 1.303, Puglia me 1,275 , Siçilia me 1,230 dhe Campania 1,215 raste.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco