Tërmeti i fuqishëm godet ishullin e Qipros

Tërmeti i fuqishëm godet ishullin e Qipros

16:31, 21/01/2021
A+ Aa A-

Një tërmet i fuqishëm raportohet se ka goditur gjatë mesditës ishullin e Qipros në Mesdhe. Deri më tani mësohet se magnituda e goditjes ka qenë 5.3 balle e shkallës Rihter.

Deri më tani nuk raportohen për dëme në njerëz dhe materiale.

Epiqendra e tërmetit raportohet të ketë qenë 42 kilometra në lindje të Nicosia, pranë Larnaca. Thellësia e vatrës ishte 60 km.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco