FOTO/ Antifa nuk ndalet, protesta të dhunshme në SHBA

FOTO/ Antifa nuk ndalet, protesta të dhunshme në SHBA

12:48, 21/01/2021
A+ Aa A-

Protestat e organizatës së ekstremit të majtë, Antifa, nuk u ndalën në SHBA edhe në ditën e betimit të presidentit Joe Biden.

Protesta të dhunshme u mbajtën në disa qytete amerikane, por ato ishin më agresive në Portland të Oregonit.

Ekstremistët e majtë sulmuan zyrat e emigracionit, policisë, por edhe ato të Partisë Demokratike.

Në zyrat e PD, anëtarët e Antifa-s treguan se e kanë zemërimin e tyre me presidentin e ri, pasi shkruajtën në mur: Të q... Biden.

Kurse disa anëtarë të Partisë Komuniste në Denver, të bashkuar me antifashistët e Antifa-s, dogjën flamurin amerikan.

Në qytete të tjera, si në Siatëll, u vandalizuan dyqanet.

Më herët ishte paralajmëruar se ditën e inaugurimit do të kishte protesta nga grupimet e ekstremit të djathtë, por kjo nuk ndodhi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Popull21/01/2021 13:22

ANTIFA ti haje mutin PRWSIDENTIT BIDEN 1. Ameeika te sqaron. FBI Dhe Garda i shttyp si buburreca Nukneshte TURMA qe ben historine.

Skrapari21/01/2021 13:12

Te djathtet kane qene dhe jane fisnik kudo dhe kurdohere.

Muzapopullore 21/01/2021 13:03

Kane te drejte. Establishmenti i majte ka burgosur Ameriken. Morrat e kuq filluan qe me Klintonin, Obamën dhe tani me këtë Biden-ë prostatike. E pabesueshme Ameriken ta gjunjezoje nje qelbesire lindore si Sorrosi. Kjo eshte PURGE 1 ndryshe keta morrat e kuq nuk shkulen.

Shto koment

Denonco