Rabini izraelit: Vaksina e koronavirusit ju kthen në homoseksualë

Rabini izraelit: Vaksina e koronavirusit ju kthen në homoseksualë

12:23, 21/01/2021
A+ Aa A-

Rabini Daniel Asor, i cili ka një ndjekje të madhe të mediave sociale, gjithashtu pohoi se e gjithë vaksinimi është puna e një "qeverie globale keqdashëse", e cila "po përpiqet të vendosë një rend të ri botëror".

Në predikimin e tij të fundit në internet, udhëheqësi tha se gjithçka, përfshirë vaksinën, e cila është bërë duke përdorur "një substrat embrional" mund të shkaktojë "prirje të kundërta", raporton një media izraelite .

"Çdo vaksinë e bërë duke përdorur një substrat embrional, dhe ne kemi prova për këtë, shkakton prirje të kundërta. Vaksinat merren nga një substrat embrional, dhe ata e bënë këtë edhe këtu, kështu që ... mund të shkaktojë prirje të kundërta," tha ai duke lënë të kuptohet në homoseksualitet.

Ai e quajti "organizata kriminale" Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) dhe gjigandët për zhvillimin e vaksinave Pfizer dhe BioNTech, të cilët u kanë paraqitur të dhënave të rreme rreth efikasitetit të vaksinës

Kuptimi i Asor për teori të tilla të pabaza ka shkuar një nivel më i lartë, pasi ai pohoi se biznesi i tërë i vaksinimit nuk është asgjë tjetër veçse një "Ushtri sekrete dhe brutale" e mbajtur midis SH.B.A. dhe Izraelit, e cila përfundimisht do të ndërhyjë në zbatimin e ligjit lokal për "më tej qeverinë globale 'axhendë mëkatare.

Sidoqoftë, deklarata e Asor bie plotësisht në kundërshtim me udhëzimet e dhëna nga rabinët e vjetër të këtij sekti, përfshirë Chaim Kanievsky, Gershon Edelstein dhe Shalom Cohen, të cilët i kanë nxitur njerëzit të marrin mbrojtjen maksimale kundër pandemisë globale dhe kjo duhet të përfshijë marrjen e vaksinës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco