Biden hyn në Shtëpinë e Bardhë si Presidenti i 46-të

Biden hyn në Shtëpinë e Bardhë si Presidenti i 46-të

22:11, 20/01/2021
A+ Aa A-

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka hyrë në Shtëpinë e Bardhë ku do të qëndrojë për katër vjet, pas fitores në zgjedhjet presidenciale amerikane në nëntor.

Mediat raportojnë se Biden ka dalë nga makina presidenciale dhe ka shkuar në këmbë drejt Shtëpisë së Bardhë së bashku me zonjën e parë Jill Biden dhe familjen e tyre.

Bideni me familjarët e tij bënë ecjen e famshme në dy blloqet e fundit para Shtëpisë së Bardhë.

Gjatë ecjes Biden ka takuar dhe përshëndetur qytetarët që kishin dalë për ta uruar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco