‘Ende presidenti im’/ Ja si pritet Trump në Florida

‘Ende presidenti im’/ Ja si pritet Trump në Florida

21:47, 20/01/2021
A+ Aa A-

Pak kohë para se presidenti i ri, Joe Biden, të bënte betimin, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, arriti në Florida.

Turma të mbështetësve dolën në rrugë për ta pritur, ku mbanin në duar parulla si: “Ende presidenti im” dhe “Trump ka fituar”.

Trump nuk ka marrë pjesë në inaugurimin e presidentit Biden, pasi ai nuk e ka pranuar kurrë publikusht humbjen kundrejt tij, duke pretenduar se zgjedhjet janë vjedhur. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco