Si do të dukeshin fytyrat e Aristotelit, Homerit dhe Aleksandrit të Madh?

Si do të dukeshin fytyrat e Aristotelit, Homerit dhe Aleksandrit të Madh?

09:09, 18/01/2021
A+ Aa A-

Artisti italian Alessandro Tomasi rindërton, duke pikturuar, fytyrat e filozofëve dhe politikanëve antikë grekë dhe romakë, duke përdorur statuja që i përshkruajnë ato dhe që janë të ekspozuara në muze në të gjithë botën.

Tomasi me qendër në Firence ka fituar qindra ndjekës në mediat sociale për shkak të planeve të tij mbresëlënëse që sjellin të kaluarën në jetë.

Shihni disa nga fotot:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco