Apeli i FBI: Personat që u përfshinë në trazirat e Kapitolit të dorëzohen

Apeli i FBI: Personat që u përfshinë në trazirat e Kapitolit të dorëzohen

10:23, 16/01/2021
A+ Aa A-

Ndihmës drejtori i Zyrës në Uashington të FBI-së, Steven D’Antuono, u bëri thirrje njerëzve të përfshirë në dhunën e trazirave në Kapitol të dorëzoheshin, përpara se FBI të trokiste në derën e tyre.

Hetuesit po punojnë ditë e natë, tha ai dhe FBI ka arrestuar më shumë se 40 persona, ndërsa shumë të tjerë janë vetëdorëzuar në kuadër të zbatimit të ligjit.

“Populli Amerikan ka luajtur një rol kritik” për të ndihmuar FBI-në, që përfshijnë 140 000 foto dhe video.

D’Antuono tha se është bërë një punë e madhe në nëntë ditët e fundit, ky ëhstë një puzzle i madh dhe ne po përpiqemi të bashkojmë pjesët

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco