Silvio Berlusconi shtrohet urgjent në spital

Silvio Berlusconi shtrohet urgjent në spital

09:13, 15/01/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Silvio Berlusconi u transferua urgjentisht në një spital në Monte Carlo për shkak të problemeve me zemrën, i tha mjekut të tij personal Alberto Zangrilo agjencisë ANSAZangrilo tha se ai e pa Berlusconin të hënën dhe tha se ai duhet të transferohej në një spital aty pranë, sepse ai mendonte se transporti në Itali do ta dëmtonte atë.

"Unë e urdhërova atë që të shtrohej në spital në Monako, sepse mendova se transporti në Itali nuk do të rrezikonte gjendjen e tij," tha Zangrilo.

Berlusconi (84) bëri një operacion aortal në 2016 dhe Zangrilo tha se ish-kryeministri këtë herë kishte një problem me një aritmi kardiake, raporton agjencia ANSA.

"Të hënën, unë urgjentisht shkova në vendin ku kryeministri jeton përkohësisht, në jug të Francës, ndërsa gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua", shtoi mjeku i tij personal.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco