VIDEO/ Trupat e Gardës Kombëtare flenë në ambientet e Kongresit amerikan

VIDEO/ Trupat e Gardës Kombëtare flenë në ambientet e Kongresit amerikan

07:20, 14/01/2021
A+ Aa A-

Pjesëtarët e Gardës Kombëtare kanë fjetur në ambientet e Kongresit amerikan në Uashington, para se të niste debati për shkarkimin  e Presidentit amerikan, Donald Trump.

Uashingtoni ka aktivizuar shkallën më të lartë të alarmit për siguri, pas dhunimit të Kongresit më 6 janar. 170 persona janë vënë nën akuzë, për 100 të tjeraë po përgatiten.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lina14/01/2021 10:01

Sa e turpshme. Kishin frike nga sulmet e huaja dhe perfunduan ne mposhtje nga populli i vet. Prandaj ka dale shprehja mos u mbaj se je dhe mos u mbaj se ke. Te vjen atehere kur nuk e pret. Mbahej me te madhe Amerika. Per pak minuta i ra tangerlliku i shtetit te forte.

Shto koment

Denonco