Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden dhe makinat e tij Si President i SHBA, ai do të përdorë Cadillac të zi të blinduar , të quajtur ndryshe 'Bisha'

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden dhe makinat e tij

14:33, 05/12/2020
A+ Aa A-

Siç rezulton, Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës është një adhurues i madh i makinave. Këtu keni një vështrim në makinat e tij gjatë viteve dhe asaj çfarë mund të mësojë administrata Biden për industrinë e automjeteve në SHBA. Joe Biden me korvetën e tij Goodëood-green 1967 që iu dhurua nga father

Presidenti i 46-të i SHBA Joe Biden është një tifoz i flaktë i kabriove. Makina e parë e Biden ishte një Studebaker e vitit 1951, por ai pëlqen shumë Corvette të vitit 1967.

Kanë qenë disa ditë dramatike nëse keni ndjekur Zgjedhjet Presidenciale të SHBA. Pas një rngulmimi të gjatë, kandidati demokratik Joseph Robinette Biden Jr, u zgjodh si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara më 7 nëntor, duke mundur Presidentin e tanishëm të SHBA Donald Trump. Joe Biden arriti të siguronte më shumë sesa duheshin 270 nga 538 votat e Kolegjit Zgjedhor të nevojshme për të fituar Shtëpinë e Bardhë. Sidoqoftë, kjo nuk është një histori rreth politikës amerikane.

Ne jemi këtu për t'ju thënë se Presidenti i 46-të i SHBA është gjithashtu një adhuruesi makinave.

Në fakt, Presidenti i zgjedhur Biden lindi dhe u rrit në mes të makinave. Babai i Joe Biden menaxhoi tregtinë e makinave në Delaëare për 34 vjet dhe kjo kryesisht përfshinte makina Chrysler, ndërsa drejtonte gjithashtu operacione për Ford për një periudhë të shkurtër,

Një tifoz i zjarrtë i kabriove, makina e parë e Biden ishte Studebaker e vitit 1951

"Mbaj mend premtimin tim kryesor, duke qenë në gjendje të ngisja një Chrysler 300D për 7000 milje", u citua Biden në një nga intervistat e tij të hershme ndërsa makina të ndryshme zbukuronin garazhin e Bidens për shkak të natyrës së tij të punës.

Makina e tij e parë ishte Studebaker e vitit 1951, e cila u pasua nga një Plymouth Convertible e vitit 1952 që përfundoi me një makinë në të kuqe karamele me xham.

 Ai gjithashtu kishte një Chevrolet të vitit 1956 në kolegj dhe një Mercedes-Benz 190SL me mbi 100,000 milje (1.6 lakh km) dhe me një karburator Solex.

Biden zotëronte gjithashtu një Mercedes-Benz 190SL. Makina kishte mbi 1.6 lak km në kilometër kur ai bleu një të tillë.

Sidoqoftë,  guri i tij më i çmuar është Chevrolet Corvette i tij 1967 e përfunduar në Greenwood-green dhe mundësuar nga një motori 328 inç 8kubik me 350 kuaj fuqi.

Para se të zgjidhej President, Joe Biden shërbeu si Zëvendës President në administratën e Obamës dhe udhëtoi me një limuzinë Cadillac antiplumb. Si rregull, Shërbimi Sekret, agjencia e besuar me mbrojtjen e krerëve të shtetit në SH.B.A., nuk lejon Presidentin dhe Zëvendës Presidentin të drejtojnë makina gjatë mandatit të tyre në zyrë dhe gjashtë muaj më pas. Si President i SHBA, ai do të duhet të ndjekë edhe një herë atë rregull dhe do të futet në Cadillac të blinduar. Pra, si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden do të përdorë Cadillac të blinduar, të quajtur 'Bisha'

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krasasi tp05/12/2020 18:13

Nuk është konfirmuar akoma si President. Mesa shohim e me sa dëgjojmë,Z.Trump do vazhdoi mandatin e dytë . Z.Bajden do ti gëzohet pasionit për makinat. Ajo që duhet ta këshillojnë miqtë e tij demokratë është kujdesi nga shpejtsia e madhe se edhe mosha bën të vetën.

Shto koment

Denonco