‘Gati për t’u bërë salsiçe’/ Shpëtohen dhjetëra qen në Kinë

‘Gati për t’u bërë salsiçe’/ Shpëtohen dhjetëra qen në Kinë

22:41, 02/12/2020
A+ Aa A-

Të rrëmbyer me qëllim për t’u therur dhe për t’u bërë salsiçe, dhjetëra qen janë shpëtuar në një fermë kineze.

Sipas informacioneve, kafshët, që mendohet se ishin qen shtëpie të vjedhur, ishin dërguar në një fshat në jug të Kinës ku thereshin për konsumim.

Aktivistët që i shpëtuan qentë, pikasën punëtorët e fermës postonin foto të qenve në një aplikacion dhe merrnin porosi nga aty.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco