VIDEO/ Lëkundje të forta tërmeti ndihen në ...

VIDEO/ Lëkundje të forta tërmeti ndihen në ...

21:59, 29/11/2020
A+ Aa A-

Një i fortë tërmet me madhësi 5.9 në shkallën sizmologjike Rihter është ndjerë këtë pasdite në provincat e Salta dhe Jujuy, në veriperëndim të Argjentinës. Njerëzit kanë publikuar video dhe foto në rrjetet sociale të rrëshqitjes së dheut që shkaktuan lëkundjet. Lëkundja do të kishte zgjatur disa sekonda.

Yacoraite, Huacalera dhe Uquía ishin disa nga zonat e prekura këtë pasdite nga tërmeti, sipas informacionit të dhënë në faqen lokale “El Tribuno de Jujuy”.

Për momentin, nuk raportohen persona të lënduar dhe nuk dihet nëse ka dëmtime në banesa, shkolla etj. /K.H/Syri.net/ 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco