Në Australi njerëzit menduan që ka ndërruar jetë Madona dhe jo Maradona

Në Australi njerëzit menduan që ka ndërruar jetë Madona dhe jo Maradona

14:20, 26/11/2020
A+ Aa A-

Australianët kanë ngatërruar legjendën e futbollit Maradona me divën e pop-it, Madona, pas lajmit të hidhur të vdekjes së argjentinasit, ditën e djeshme.

Në rrjetet sociale u panë shumë “RIP MADONNA”, pasi fansat lexuan keq emrin e 60-vjeçarit argjentinas, shkruan Daily Mail.

Tifozët shkuan në Twitter për të mbajtur zi për vdekjen e legjendës, por shumë menduan se ishte krijuesi i hitit 'Holiday' i cili kishte ndërruar jetë.

Madonna ishte në trend në Twitter të enjten në mëngjes, shumë tifozë që drejtoheshin në internet për të shprehur trishtimin e tyre në mes të identitetit të gabuar në vend të Mardonës menduan se ka ndërruar jetë Madona.

Maradona ndërroi jetë si pasojë e një arresti kardiak në shtëpinë e tij në Tigre të Argjentinë, pak ditë pasi doli nga spitali. “El Pibe De Oro” iu nënshtrua para pak ditësh një ndërhyrjeje kirurgjikale në tru.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco