U dha injeksion vdekjeprurës dy pacientëve me COVID, arrestohet mjeku

U dha injeksion vdekjeprurës dy pacientëve me COVID, arrestohet mjeku

19:01, 21/11/2020
A+ Aa A-

Policia gjermane ka hapur një rast hetimi në qytetin Essen, pasi një mjek dyshohet se u ka injektuar dy pacientëve të prekur me COVID-19 një injeksion vdekjeprurës.

Dyshohet se mjeku që kishte nisur punë në shkurt të 2020 në këtë spital, i ka shkaktuar vdekjen dy burrave të moshës 47 dhe 50 vjet, që ishin të sëmurë rëndë dhe ishin të shtrirë në repartin e kujdesit intensiv.

 Mediat në Gjermani shkruajnë se mjeku, kishte njoftuar familjarët e pacientëve para se t’u jepte injeksionet vdekjeprurëse.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco