VIDEO/ Mbyllja e lokale pas orës 18:00 për shkak të Covid-19, italianët i vënë flakën vendit

VIDEO/ Mbyllja e lokale pas orës 18:00 për shkak të Covid-19, italianët i vënë flakën vendit

21:36, 26/10/2020

Qytetarët italianë kanë dalë sërish në rrugë pas orës 18:00, kur u mbyllën me detyrim baret dhe lokalet si pasojë e Covid-19, duke kundërshtuar masat e marra nga qeveria.

Siç shihet dhe në video, qytetarët i kanë vënë flakën shesheve dhe janë përplasur me policinë, pasi ata refuzojnë të zbatojnë rregullat.

Mijëra qytetarë italianë po ashtu vërshuan në sheshet qendrore të qyteteve nga Torino në Katania, për të shprehur pakënaqësitë e tyre.

Janë regjistruar të paktën 4 arrestime në Romë dhe shqetësimi po rritet në të gjithë Italinë.

Protestat filluan në Napoli, ku gjatë përleshjeve të së premtes, pati lëndime të shumta, përplasje me policinë dhe dy të arrestuar.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Black Jack 26/10/2020 22:18

Me p.. te nones Italia dhe ju gazetes qe I boni fresk ktyne lajmeve . Boni durim se dhe juve ka per tju zon Covid-19 bythq... Bota ne lufte ju doni qejfe

Shto koment

Denonco