Rriten shifrat në Britani/ Raportohen 20.890 raste të reja dhe 102 viktima nga COVID-19

Rriten shifrat në Britani/ Raportohen 20.890 raste të reja dhe 102 viktima nga COVID-19

21:44, 26/10/2020
A+ Aa A-

Brenda 24 orëve, Britania e Madhe regjistroi 20.890 raste të reja të koronavirusit dhe 102 vdekje të reja, sipas të dhënave zyrtare.

Krahasuar me ditën e djshme, numri i rasteve të reja u rrit, kur arriti në 19.790, më e pakta në gjashtë ditët e kaluara, ndërsa numri i vdekjeve ra nga 151, sa ishte një ditë më parë, raporton Reuters.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco