Tragjike/ 3 vjeçari qëllon për vdekje veten në festën e ditëlindjes së tij

Tragjike/ 3 vjeçari qëllon për vdekje veten në festën e ditëlindjes së tij

18:38, 26/10/2020

Një djalë 3 vjeçar, ka humbur tragjikisht jetën në festën e ditëlindjes së tij, pasi gjeti armën e një anëtari të familjes dhe aksidentalisht qëlloi veten në gjoks.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 4:15 të pasdites në një rezidencë familjare në Porter, Texas.

 “Familja dhe miqtë ishin mbledhur më herët për të festuar ditëlindjen e tre-vjeçarit dhe ndërsa po luanin letra, dëgjuan një të shtënë me armë,” tha Zyra e Sherifit të Qarkut Montgomery në një deklaratë të lëshuar në mediat sociale.

Sipas autoriteteve, u mësua gjatë hetimit që fëmija dyshohet se e kishte gjetur pistoletën në xhaketën e një prej anëtarëve të familjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco