Britani e Madhe/ Konfirmohen 26,688 raste të reja dhe dhe 191 vdekje nga Covid-19

Britani e Madhe/ Konfirmohen 26,688 raste të reja dhe dhe 191 vdekje nga Covid-19

18:31, 21/10/2020
A+ Aa A-

Ditën e sotme, Britania regjistroi 26,688 raste të tjera dhe 191 vdekje nga Covid-19.

Një këshilltar i SAGE paralajmëroi se vala e dytë e koronavirusit mund të arrijë kulmin në Krishtlindje nëse nuk ka një tjetër bllokim kombëtar.

Shifrat e Departamentit të Shëndetësisë tregojnë se numri i infeksioneve ditore është rritur me një të tretën në javë, nga 19,724 raste të postuara të mërkurën e kaluar.

Por ata janë ende larg një numri të vërtetë të parë gjatë pikut të valës së parë në pranverë, kur të paktën 100,000 britanikë po kapnin sëmundjen çdo ditë.

Shefat e shëndetësisë njoftuan dje 241 viktima, dita më e errët e krizës Britanike të Covid-19 që nga fillimi i qershorit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco