Historitë e skandaleve s*ksuale të Jeffrey Toobin, analisti i njohur që  m*sturboi gjatë takimit në Zoom

Historitë e skandaleve s*ksuale të Jeffrey Toobin, analisti i njohur që m*sturboi gjatë takimit në Zoom

11:29, 21/10/2020
A+ Aa A-

Marrëdhëniet e paligjshme dhe akuzat për ngacmime dhe sjellje të pahijshme hedhin një hije mbi të kaluarën e Jeffrey Tubin, një prej analistëve politikë më të famshëm në SHBA.

Lajmi që revista New Yorker pezulloi një nga redaktorët e saj më me përvojë, Jeffrey Tubin , sepse ai u masturbua para kolegëve të tij gjatë një takimi biznesi në Zoom, shkaktoi një trazirë në të gjithë botën ditën e djeshme.

 Megjithëse muajt e fundit ka pasur disa herë incidente të ngjashme "të turpshme", pasi pandemia ka vendosur thirrje video në jetën tonë të përditshme por "protagonist" ishte një person kaq i famshëm dhe i respektuar që la gojë hapur shumë njerëz.

Ngjarjet që pasuan, falja publike e Tubin dhe njoftimi i CNN se ai do të jetë jashtë zyrës për një kohë për shkak të një "problemi personal", bëjnë që shumë të besojnë se karriera e shkëlqyer e analistit politik dhe shkrimtarit tani është vrarë, në momentin kur ai zbuloi sekretet e tij në kamera, duke besuar - siç thotë ai - se ishte mbyllur.

Skandale, pabesi dhe fiksime seksuale


Megjithëse Tubin është një nga analistët më të famshëm politik në vendin e tij dhe ka një karrierë po aq mbresëlënëse si shkrimtar, skandalet, pabesitë dhe fiksimet seksuale hedhin një hije mbi të kaluarën e tij, sipas Daily Mail .

"Vendimi i Jeffrey Tubin për të masturbuar gjatë një takimi biznesi në Zoom mund të ketë vrarë karrierën e tij, por kjo nuk është aspak hera e parë që obsesioni i tij me seksin e vë atë në telashe ", shkruante gazeta britanike.

 60-vjeçari, është i martuar me Amy McIntosh prej 34 vite, me të cilën ai u takua ndërsa studionte në Harvard.

Sipas Daily Mail, martesa 30-vjeçare (dhe e vendosur) e analistit nuk e ndaloi atë të kishte një lidhje të paligjshme me avokaten e tij prej 13-vitesh me Casey Greenfield, një marrëdhënie që zgjati - me disa pushime - për një dekadë të tërë. 

Sipas artikullit, Greenfield mbeti shtatzënë në 2008 dhe i dashuri i saj menjëherë mohoi se ai ishte babai, madje duke reaguar ndaj mundësisë për t'iu nënshtruar një testi atësie!
 
Kur Greenfield refuzoi paratë që i ofroi asaj për një abort, ai bëri kundër-propozimin për të" shkëmbyer’ shtatzëni.

 Nëse ajo do të  pranontte shtatzëninë e saj, ai do të mbulonte koston e lindjes së një fëmije si dhurues sperme.

 Por Greenfield, atëherë 35 vjeçe, më në fund vendosi të lindë djalin të cilin e quajti Rory. Ditën që lindi, ajo e dërgoi me email analistit duke e ftuar atë të takonte djalin e tij.

 "Ai nuk iu përgjigj asaj", shpjegon artikulli.
 
Sipas New York Times , Greenfield paditi të dashurin e saj duke kërkuar ushqim dhe mosmarrëveshja ligjore zgjati pothuajse dy vjet, me autorin që mohoi shumë nga pretendimet e gruas. 

Përfundimisht, ai pranoi t'i nënshtrohej një testi të ADN-së që vërtetoi se ai ishte babai dhe Greenfield  fitoi kujdestarinë e plotë të fëmijës në gjykatë.

‘Jeff dhe Kejsi janë takuar herë pas here gjatë viteve. Ajo ishte e martuar me një tjetër për dy vjet. Pas divorcit të saj, vazhdoi të dilte me Jeff. 

"Ai i tha asaj se do të linte gruan e tij, por Kejsi tashmë kishte filluar t'i mosbesonte dhe ajo dyshonte se kishte dashnore të tjera", tha një burim për New York Daily News.

Një burim tjetër i tha Daily News: "Kur Kejsi nuk pranoi të abortonte, Jeff e paralajmëroi atë se do të pendohej dhe i tha  të mos priste ndonjë ndihmë nga ai."

Një 'grabitqarë' seksual?

Por ka edhe një ankesë anonime që paraqet analistin si një grabitqar seksual. 

Ankuesja, e përshkruar nga Daily News si një "figurë e njohur mediatike", pohoi se Tubin iu afrua asaj gjatë një feste shumë vite më parë.

 "Ai m'u afrua nga prapa dhe pëshpëriti në veshin tim, " i tha gruaja gazetës, e cila nuk pranoi të thoshte saktësisht atë që tha analisti, duke thënë se ishte shumë tronditëse.

Pasi gruaja refuzoi propozimet e tij, ajo pretendon se ai e ndoqi atë në dhomën e saj të hotelit. 

 "E që më  dëshiron", më tha ai dhe unë iu përgjigja se ai ishte gabim. Ai më ndoqi për ca kohë. Madje më thirri në zyrë dhe  më dha mesazhe të papërshtatshme," shtoi ankuesja.

Dhe një mysafir në një klub swingers ( klub orgjie)

Tubin, dikur i përshkruar si "Tiger Woods i Gazetarisë Ligjore", kishte pranuar më parë në një artikull se ai kishte vizituar Velvet, një klub swingers në Roger Stone.

"Një TV me ekran të sheshtë në mur po luante. Pornografi dhe shumë njerëz po zhdukeshin në dhomat e pasme dhe po dilnin jashtë vetëm me peshqirë. 

"Pastaj disa shkuan në dhomën e ndenjes, të tjerët në një dhomë me një xhakuzi ose në një nga 6 apo më shumë dhoma private, për të bërë seks me shoqëruesit e tyre ose ndonjë të njohur të ri," shkroi ai.

Tubin nuk zbuloi shumë nga vizita e tij në Velvet. 

Siç tha ai, Stone e çoi atje sepse ishte vendi ku një prostitutë i kishte thënë se ishte takuar me ish-guvernatorin e New York-ut, Eliot Spitzer .

 Stone më vonë zbuloi datën, duke bërë që Spitzer të hiqte dorë.

Çfarë bëri saktësisht Tubin gjatë takimit të diskutueshëm?

"Unë bëra një gabim të turpshëm dhe pa kuptim, duke besuar se isha jashtë kameras," tha analisti ligjor në një deklaratë të hënën në lidhje me ngrirjen e partneritetit të tij me revistën. 

60-vjeçari i diplomuar në Harvard i kërkoi falje gruas, familjes, miqve dhe kolegëve të tij dhe u justifikua duke thënë se ai mendoi se ai kishte mbyllur thirrjen video të Zoom dhe se askush nga pjesëmarrësit nuk mund ta shihte atë.

Deri më tani, Tubin, një nga analistët më të njohur ligjorë në Shtetet e Bashkuara me paraqitje të panumërta televizive, nuk ka konfirmuar detajet e transmetuara nga disa media amerikane në lidhje me incidentin që ka rrezikuar bashkëpunimin e tij 25-vjeçar me New Yorker. 

Shumë media botuan detaje të incidentit të pabesueshëm që ndodhi në fillim të këtij muaji ditën e djeshme.

"Jeffrey Tubin nuk tregoi thjesht sekretet e tij në takimin e biznesit përmes Zoom, por ai dyshohet se masturbohej gjatë një thirrjeje video me disa nga emrat më të mëdhenj të revistës, " raportoi New York Post. 

Dy persona të pranishëm në thirrjen video i thanë Vice se takimi virtual u zhvillua në kontekstin e një simulimi të zgjedhjeve që u zhvilluan javën e kaluar, me pjesëmarrjen e emrave të mëdhenj të New Yorker si Jane Meyer, Evan Osnos dhe Massa Gessen , por dhe prodhuesit nga stacioni radio WNYC.

Të dy burimet thanë se në një moment, dukej sikur Tubin do të merrte një telefonatë tjetër pasi uli kamerën.

 Por më pas ata u habitën kur panë që ai filloi të mastrubohej. 

Sipas New York Post, nuk është e qartë se sa më shumë njerëz në thirrje kanë parë këtë moment tejet personal të analistit. 

Sipas burimeve, momenti i turpshëm për Tubin ndodhi gjatë një pauze të shkurtër, gjatë së cilës "Demokratët" dhe "Republikanët" duhej të merreshin vesh me njëri-tjetrin dhe kjo është arsyeja pse diskutimi "ngriu". 

Pastaj këta dy persona panë 60-vjeçarin të masturbohej. 

Tubin më pas u largua nga biseda e Zoom për disa minuta, pa asnjë ide që kamera e tij ishte e hapur për të paktën një pjesë të aktit seksual.

Tubin është i njohur më së miri në Shtetet e Bashkuara për mbulimin e tij në gjyqin O.J. Simpson për revistën në vitet '90. 

Ai më pas shkroi një libër të asaj që pa dhe dëgjoi në gjyq, në të cilin seriali i suksesshëm i FX "The People v. OJ Simpson: American Crime Story "në 2016.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco