VIDEO/ Pamje rrënqethëse, foshnja pëson shok pas pagëzimit

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, foshnja pëson shok pas pagëzimit

08:53, 21/10/2020
A+ Aa A-

Pas një video që tashmë është bërë virale tregon se si një prift nga Limasol ka pagëzuar një fëmijë.

Video u bë publike nga nëna e fëmijës e cila shkroi në postimin e saj në Facebook se të gjithë i kishin bërtitur që ai të sillej më butë me foshnjën, por prifti ishte përgjigjur se kështu pagëzoj.

Sipas nënës së foshnjës pas ceremonisë, ajo ishte e kuqe në të gjithë trupin e saj dhe në gjendje shoku.

Një ditë pas pagëzimit prindërit e çuan fëmijën tek mjeku i cili zbuloi se foshnja ishte në atë gjendje.

Nga na tjetër prifti pretendon se nuk kishte qëllim të krijonte probleme: Fëmja më rrëshqiti dhe unë u përpoqa të parandaloja disa lëndime’.

Sipas informacionit, prindërit e foshnjës pritet të paraqesin një ankesë tek Mitropoliti i Limasolit kur ai të kthehet në Qipro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco