Tronditet kryeqyteti, nëna rrëfen krimin makabër: Kam vrarë 3 vajzat e mia

Tronditet kryeqyteti, nëna rrëfen krimin makabër: Kam vrarë 3 vajzat e mia

19:58, 17/10/2020

Një ngjarje e tmerrshme ka tronditur Austrinë mëngjesin e sotëm, ku 3 vajza janë gjetur të pajeta.

Dhe dyshohet se autori i këtij krimi të rëndë, është vetë nëna e tyre.

Ishte vetë e ëma e të ndjerave ajo që telefonoi policinë, ku thonte se kishte vrarë tre vajzat e saj, duke shtuar se donte të vriste edhe veten.

Oficerët shkuan në apartament ku edhe arrestuan gruan, e cila u gjet me disa plagë. Vajza 8-muajshe dhe ajo 3-vjeçare u gjetën pa shenja jete, ndërkohë që vajza tjetër, 9-vjeçare, ndonëse u dërgua me urgjencë në spital, nuk mundi dot të shpëtonte.

Mbetet ende e paqartë se ç’arsye e shtynë gruan t’u merrte jetën vajzave, ndërkohë që mësohet se babai i tyre jeton diku tjetër, po në Vjenë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco