VIDEOLAJM/ Momenti kur droni hedh në erë tankun gjatë luftimeve

VIDEOLAJM/ Momenti kur droni hedh në erë tankun gjatë luftimeve

18:43, 28/09/2020

Shpërthimi i konfliktit mes Azerbajxhanit dhe Armenisë për rajonin e Nagorni Karabakut ka dominuar lajmet ndërkombëtare.

Në këtë video shihet se si Azerbajxhani hedh në erë një tank armen, duke përdorur një dron TB-2, të prodhuar në Turqi.

Droni ndjek nga pas tankun sovjetik T-72 të Armenisë përpara se ta qëllojë me raketë. Sipas Daily Mail, raketa mendohet se vrau tre ushtarët që ishin në tank.

Deri më tani janë regjistruar të paktën 39 viktima mes palëve në luftime.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco