Një punonjëse e kopshtit zoologjik sulmohet nga një gorillë, gruaja në gjendje të rëndë

Një punonjëse e kopshtit zoologjik sulmohet nga një gorillë, gruaja në gjendje të rëndë

12:04, 28/09/2020

Një punonjëse në kopshtin zoologjik në Madrit është sulmuar nga një gorillë.

Gruaja është shtruar në spital dhe është në gjendje të rëndë raporton Shërbimi Komunal i Emergjencave dhe Shpëtimit i Mbrojtjes Civile.

‘Rreth orës 10.30 të mëngjesit, Samur-Civil Protection mori një thirrje në lidhje me një roje të kopshtit zoologjik të Madridit që po sulmohej nga një gorillë. Me të mbërritur, gjetëm pacineten me trauma në kokë, fraktura të shumta në gjoksit në hemotoraksin e majtë dhe fraktura në disa gjymtyrë ” është shprehur mjeku i Mbrotjes Civile.

Sipas deklaratave të zëdhënëses të kopshtit zoologjik Maria Jose Luis, cituar nga agjencia EFE, incidenti ndodhi këtë mëngjes, rreth orës 10.15, kur punonjësa hyri në kafaz.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco