COVID-19/ Italia konfirmon 1.786 raste të reja dhe 23 të vdekur në 24 orë

COVID-19/ Italia konfirmon 1.786 raste të reja dhe 23 të vdekur në 24 orë

18:04, 24/09/2020

Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar rreth 1.786 raste të reja më koronavirus në Itali, nga 108.019 tamponëve të kryer.

Gjithashtu janë regjistruar 23 viktima, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 35.781 të vdekur që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë është rritur edhe numri i të shtruarve në terapi intensive ku janë 246 gjithsej.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco