Shtyhet mbledhja e planifikuar e Samitit evropian/ Presidenti i KE-së futet në karantinë

Shtyhet mbledhja e planifikuar e Samitit evropian/ Presidenti i KE-së futet në karantinë

17:45, 22/09/2020

Ishte planifikuar te mbahej në datën 24 dhe 25 shtator takimi special i Këshillit Evropian, por është shtyrë për 1 dhe 2 tetor, pasi Presidenti i Këshillit Evropian Charles Charles Michel shkoi në izolim.

Sipas mediave të huaja, të cilat i referohen një postimi në Twitter të Barend Leyts, zëdhënësi i Presidentit të Këshillit Evropian, ai shkroi se Michel ishte izoluar pasi një zyrtar i sigurisë me të cilin kishte kontakte javën e kaluar është diagnostikuar me Covid.

“Presidenti bëri testin dje dhe doli negativ. Por sipas rregullave belge, ai është futur në karantinë që nga sot”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco