Tjetër rekord në Francë/ Konfirmohen mbi 13 mijë raste të reja dhe 123 viktima nga COVID-19

Tjetër rekord në Francë/ Konfirmohen mbi 13 mijë raste të reja dhe 123 viktima nga COVID-19

22:11, 18/09/2020

Ditët e fundit, Franca është një nga shtetet evropiane që ka pasur numrin më të lartë në 24 orët e fundit, ku janë regjistruar 13.215.

Gjithashtu i lartë është dhe numri i të vdekurve, ku në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 123 persona, shifra më e lartë që prej pranverës së shkruar bënë të ditur ministria e Shëndetësisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco