Tërmet në Itali, ja sa ishte magnituta

Tërmet në Itali, ja sa ishte magnituta

08:01, 18/09/2020

Një tërmet me magnitutën 3.4 është regjistruar në 3:16 të mëngjesit në brigjet juglindore të Kalabrisë.

Sipas Insitutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë tërmeti e kishte epiqendrën 72 km në Lindje të Reggio Calabrias me një thellësi prej 36 kilometrash.

Nuk raportohet dëme material dhe në njerëz.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco