Mbretëria e Bashkuar njofton tetë vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Mbretëria e Bashkuar njofton tetë vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit

16:29, 11/08/2020

Tetë viktima nga koronavirusi janë konfirmuar sot në Mbretërinë e Bashkuar.

Shëndeti Publik në Angli njoftoi gjashtë vdekje të tjera dhe Uellsi konfirmoi dy, raporton Dailymial.

Departamenti i Shëndetësisë nuk ka konfirmuar ende shifrën përfundimtare ditore, e cila shpesh është më e lartë sepse merr parasysh vdekjet e konfirmuara në të gjitha mjediset.

Dje, për shembull, kishte shtatë vdekje në numrin paraprak, i cili u rrit në 21 kur u përfshinë vdekjet e viruseve në të gjitha mjediset në Angli.

Por shifrat janë gjithmonë më të ulëta të hënave për shkak të një vonesë regjistrimi gjatë fundjavave, kështu që totali i sotëm mund të jetë dukshëm më i lartë.

Statistikat e ndara të publikuara këtë mëngjes tregojnë se numri i personave që vdesin nga koronavirusi në Angli dhe Uells çdo javë ka rënë në nivelin e tij më të ulët në 19 javë dhe tani ka më pak se 200 viktima në javë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco