Maskë ari e mbuluar me diamante/ Biznesmeni kinez shpenzon 1.5 milion dollarë

Maskë ari e mbuluar me diamante/ Biznesmeni kinez shpenzon 1.5 milion dollarë

19:47, 10/08/2020

Ndërkohë që ekspertët kanë rekomanduar “bashkëjetesë” me virusin gjatë muajve të fundit, maska është bërë një masë mbrojtëse jetike.

Teksa kërkohet përdorimi i saj si mënyra e vetme për tu mbrojtur, një një kompani izraelite e bizhuterive ka bërë të ditur se po punon në maskën më të shtrenjtë të koronavirusit në botë, një maskë ari të mbuluar me diamante, me një çmim fillestar prej 1.5 milion dollarësh.

Ajo cilësohet si maska më e shtrenjtë në botë dhe është porositur nga një biznesmen kinez që jeton në SHBA.

Maska prej ari të bardhë 18 karatë do të ketë 3.600 diamante të bardha dhe të zeza me filtra efikase N99 me kërkesë të klientit, tha krijuesi i maskës Isaac Levy.

Levy, pronar i Yven, ka thënë se blerësi ka dy kërkesa: të përfundojë deri në fund të vitit dhe të jetë më i shtrenjti në botë. Kushti i dytë, tha ai, ishte më i lehtë për t’u përmbushur. Ai nuk pranoi të identifikojë blerësin, por tha se ishte një biznesmen kinez që jeton në SHBA.

“Personalisht, nuk do të ecja me një maskë si kjo”, thotë Levy. “Unë mendoj se të gjithë duhet të mbajmë të njëjtën maskë të rregullt. Paratë ndoshta nuk blejnë gjithçka, por nëse mund të blejë një maskë shumë të shtrenjtë COVID-19 dhe djali dëshiron ta mbajë atë dhe të shëtisë dhe të marrë vëmendjen, ai duhet të jetë i lumtur me këtë. Jam i lumtur që kjo maskë na dha punë të mjaftueshme për punonjësit tanë që të mund t’u siguronim atyre punë në kohë shumë sfiduese si këto kohë tani”, ka shtuar ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco