Puç ushtarak në Bejrut? Protestuesit udhehiqen nga ish oficerë të ushtrisë libaneze

Puç ushtarak në Bejrut? Protestuesit udhehiqen nga ish oficerë të ushtrisë libaneze

20:53, 08/08/2020

Në një deklaratë zyrtare, komanda e ushtrise shpreh mirkuptim me dhimbjen e popullit libanez dhe i kërkon që mos të dëmtojë pronat publike dhe ato private.

Por nga sa raportohet nga mediat lokale, protestuesit udhehiqen nga ish oficerë të ushtrisë libaneze.

Ky fakt lë vend për të kuptuar se ndryshime të mëdha pritet të ndodhë në politikën libaneze.  

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco