Demostrata në Bejrut/ Pas ministrisë së jashtme, protestuesit marrin nën kontroll ministri të tjera

Demostrata në Bejrut/ Pas ministrisë së jashtme, protestuesit marrin nën kontroll ministri të tjera

20:44, 08/08/2020

Pasi morën nën kontroll Ministrinë e Jashtme, protestuesit morën edhe Ministrinë e Energjitikes.

Sipas raportimeve, bëhet me dije se edhe zyrat qëndrore të shoqatës së bankave është nën kontrollin e protestuesve.

Gjithashtu në Ministrinë e Ekonomise hidhen të gjitha dokumentet nga dritarja, si edhe foto e presidentit Michel Aoun.  

Protestuesit bëjnë thirrje për marrjen nën kontroll të të gjitha ministrive në vend.

Ndërkohë, në deklaratë zyrtare, ushtria kërkon që mos të dëmtohen pronat publike dhe ato private.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco