Autoritet libaneze arrestojnë 16 persona përgjegjës për shpërthimin në Bejrut

Autoritet libaneze arrestojnë 16 persona përgjegjës për shpërthimin në Bejrut

22:33, 06/08/2020

Si pjesë e një hetimi lidhur me shpërthimin që goditi Bejrutin para dy ditëve, autoritetet libaneze kanë arrestuar 16 persona.

Fadi Akiki, përfaqësues i qeverisë në gjykatën ushtarake, iu tha autoriteteve se ka marrë në pyetje më shumë se 18 zyrtarë të portit dhe individë të tjerë përgjegjës për ose involvimin e tyre në vendin ku ndodhi shpërthimi me rrezikshmëri të madhe.

“16 persona janë arrestuar si pjesë e hetimit”, tha Akiki.

Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut ka marrë jetën e 137 personave deri më tani.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco