VIDEO/ Babai i traumatizuar fsheh tĂ« birin poshtĂ« tavolinĂ«s pas shpĂ«rthimit tĂ« fortë 

VIDEO/ Babai i traumatizuar fsheh tĂ« birin poshtĂ« tavolinĂ«s pas shpĂ«rthimit tĂ« fortë 

23:17, 04/08/2020

Teksa numri i viktimave në Bejrut vazhdon të rritet, në rrjetet sociale është publikuar edhe një video të një babai me të birin e vogël që ndodhet brenda një apartamenti.

Teksa dëgjon shpërthimin e fuqishëm, babai bën përpjekje dramatike për të fshehur të birin. Në një moment, ai e vendos poshtë tavolinës.

Teksa pĂ«rqafon tĂ« birin pĂ«r ta qetĂ«suar, babai thĂ«rret: “Zoti Ă«shtĂ« i madh, Zoti Ă«shtĂ« i madh”.

Dy shpërthimet e fuqishme që tronditën Bejrutin pasditen e kësaj të marte, shkaktuar mbi 50 të vdekur dhe rreth 3 mijë të plagosur, qindra prej të cilëve të shtruar nëpër spitale.

Dyshimet paraprake tregojnë se shkak i shpërthimit ishte një depo gjigante me mjete piroteknike në afërsi të portit detar, i cili është rrafshuar nga shpërthimi.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco