VIDEO/ Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë kimike në Wuhan, të paktën 6 viktima

VIDEO/ Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë kimike në Wuhan, të paktën 6 viktima

22:43, 04/08/2020

Një tjetër shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një fabrikë kimike në Wuhan, ku 6 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur.

Mediat zyrtare kineze kanë publikuar pamjet e zjarrit dhe resë së tymit që shkaktoi shpërthimi në fabrikë.

Shkaqet janë ende të paqarta ndërkohë që hetimet vijojnë.

Në vendngjarje shkuan 14 zjarrfikëse dhe ekipet e kërkim-shpëtimit vijojnë punën pasi 5 persona që ndodheshin në fabrikë rezultojnë ende të humbur. 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco