Pezullohet gara me kuaj në SHBA, 15 kalorës të infektuar

Pezullohet gara me kuaj në SHBA, 15 kalorës të infektuar

12:44, 16/07/2020

Gara me kuaj në rrugën Del Mar në Kaliforni është pezulluar, pasi 15 kalorës kanë rezultuar të infektuar me koronavirus.

Sezoni filloi më 10 korrik por pa spektatorë në gara.

Kalorësit janë të gjitha asimptomatikë dhe janë izolues në shtëpi, thanë zyrtarët.

Gara duhet të rifillojë më 24 korrik, konfirmuan ata.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco