Rusia, 6400 raste dhe 156 viktima në 24 orët e fundit nga Covid 19

Rusia, 6400 raste dhe 156 viktima në 24 orët e fundit nga Covid 19

13:32, 15/07/2020
A+ Aa A-

Autoritet shëndetësore në Rusi kanë raportuar ditën e sotme 6400 raste të reja infektimesh më Covid 19, ajo është në vendin e katërt në botë për sa i përket shifrës së infektuarve me 746 369 të prekur

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar që 156 persona kanë humbur jetën nga lufta me Covid 19, deri tani janë regjistruar  11 770 viktima

OBSH dhe mediat botërore raportojnë për një fshehje të numrave të infektimeve dhe vdekjeve nga ana e autoriteteve Ruse, kjo nuk sjellë një tablo të  qartë të situatës dhe përparimit të pandemisë .

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco