VIDEO/ Përplasen ‘kokë më kokë’ 2 anije në Kanada, alarmohen banorët

VIDEO/ Përplasen ‘kokë më kokë’ 2 anije në Kanada, alarmohen banorët

19:03, 12/07/2020

Dy anije që kalonin nëpër një rrugë ujore kanadeze u përplasën kokë më kokë të shtunën, duke alarmuar banorët që regjistruan incidentin në video.

Të dyja anijet, ‘Alanis’ dhe ‘Florence Spirit’, po shkonin në drejtime të kundërta përgjatë Kanalit Welland të Ontario, një korsi transporti që lidh Liqenin Erie dhe Liqenin e Ontario, raporton FoxNews.

Pamjet video të shpërndara në internet tregojnë se dy anijet ngadalë po shkojnë drejt njëra-tjetrës para përplasjes.   

Një tjetër dëshmitar e përshkroi aksidentin si "të çmendur" në një postim në mediat sociale.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco